Перейти до основного вмісту

Київська область: рятувальники закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки в природних екосистемах


З початку цього року вже сталося 482 пожежі трав’яного настилу та 24  рази рятувальники виїзджали на гасіння торф’яних пожеж. Однією з основних причин виникнення такого роду пожеж є випалювання сухостою та залишків рослинності, необережне поводження з вогнем та умисні підпали.Пожежі на торфовищах, як правило, викликають значний суспільний резонанс, а їх гасіння має довготривалий характер та потребує значних матеріальних та людських ресурсів.
Саме тому ГУ ДСНС України в Київський області  вкотре закликає вас, шановні громадяни, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів і на відкритих територіях. Пам’ятайте, що масштабні загоряння можуть мати негативні наслідки як для навколишнього середовища, так і для людей:  спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісових насаджень. Застосування відкритого вогню в лісових масивах  суворо забороняється.
Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів, на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок.
Аби уникнути пожеж у екосистемах, дотримуйтесь наступних правил:
- не розводьте багаття у лісі;
- намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;
- не залишайте просякнуті бензином та іншими горючими речовинами ганчірки;
- не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх.
Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі.
Будьте пильними та у разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером Служби порятунку «101».

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Щоб не трапилось біди - обігрівай житло безпечно

Основні правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв

Будьте пильними та завжди пам’ятайте  Шановні мешканці Київщини! Головне управління ДСНС України у Київській області звертається до вас з проханням бути пильними та завжди пам’ятати основні правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв. Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки: - предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території; - наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки; - наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятора тощо); - наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань; - предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці. Найчастіше вибухові пристрої можна виявити у місцях масового перебування людей. Тому, якщо ви побачили підозрілий предмет на вулиці: -негайно зателефонуйте до Служби пор...

Конкурс

УВАГА! У Обухівському районі та місті Обухів розпочато перший етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку та живопису на протипожежну тематику Умови проведення Загальні положення З метою формування у дітей культури поводження з вогнем, залучення до дій, спрямованих на запобігання пожежам, іншим техногенним явищам та навчання діям в умовах надзвичайних ситуацій ДПТ України спільно з ДСНС України та редакцією журналу «Пожежна та техногенна безпека»  проводиться Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку та живопису на протипожежну і техногенну тематику. Учасники конкурсу До участі в конкурсі запрошуються школярі та молод ь віком від 6 до 18 років.  Передбачається розподіл учасників на 3 вікові категорії: -       від 6 до 10 років -       від 11до 14 років -       від 15 до 18 років Порядок і термін проведення Конкурс проводиться в три етапи: ...