Перейти до основного вмісту

Надання допомоги при сонячному та тепловому ударі


Літо у розпалі – і особливо щедре воно на ультрафіолетові промені. Але його “ласки” треба уникати, аби не отримати опіків шкіри та теплового чи сонячного удару. Особливо обережними будьте на воді, тому що промінь, віддзеркалений від неї, легко призводить до опіків губ, вух, слизової оболонки носа, підборіддя.
Тепловий удар виникає у разі тривалого перегрівання організму, особливо при підвищеному фізичному навантаженні. Це може статися у походах, на дачних ділянках, при носінні щільного одягу в спеку, під час роботи в приміщенні з високою температурою, в умовах підвищеної вологості і за недостатнього провітрювання.
Що слід робити:
- ходити у кепі з довгим козирком, у сонцезахисних окулярах та в світлому одязі з натуральних тканин;
не приймати сонячних ванн на голодний чи повний шлунок;
по можливості якнайбільше перебувати у затінку;
засмагати слід вранці до 11 години або після 16 години ввечері;
користуватися захисними кремами;
вмиватися кілька разів на день – бажано мінеральною водою.
Як розпізнати перші ознаки (сонячного та теплового удару):
з’являється різка втома, слабкість, головний біль, запаморочення, біль у ногах, спині, нудота, блювота, шум у вухах, потьмарення в очах, посилене дихання, кровотеча з носа, а можливо й втрата свідомості. Якщо в цей час потерпілому не надати нагальної допомоги, він може загинути в щонайближчі години від зупинки дихання та кровообігу. При опіках – почервоніння шкіри.
Як допомогти (при сонячному та тепловому ударах):
потерпілого перенести у затінок і звільнити його тіло від одягу;
змочити прохолодною водою голову та груди, на ділянку паху та під пахвами покласти шматки тканини, змоченої водою;
за необхідності зробити штучне дихання і дати кофеїн, а за наявності головного болю - анальгін;
викликати швидку допомогу;
покласти потерпілого на спину. Якщо є позиви на блювання, потерпілий має лежати на боці;
до приїзду лікаря треба боротися за життя потерпілого. Для виведення зі стану непритомності потерпілому дають понюхати нашатирний спирт. Намагатися знизити температуру тіла, для чого потрібно накрити потерпілого вологою тканиною, увімкнути вентилятор.
Як допомогти (при опіках):
не змащуйте тіло ніякими речовинами (кремами, мазями, за винятком лікувальних);
поверхню опіку потрібно закрити сухою стерильною пов’язкою.
Чого не слід робити:
У спеку пити солодких газованих напоїв – вони спричиняють набряки, молока - посилює спрагу, вина – зневоднює організм. Зловживати їжею.
Обухівський РС ГУ ДСНС України у Київській області


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Щоб не трапилось біди - обігрівай житло безпечно

Власник загинув під час пожежі господарчої будівлі

30 листопада о 23:11 до оперативно-диспетчерської служби Обухівського району надійшло повідомлення про пожежу, за адресою: с. Красне 1, вул. Садова, 2. На місце виклику було направлено черговий караул 16-ї Державної пожежно-рятувальної частини (м. Обухів). По прибуттю рятувальниками встановлено, що горить одноповерхова господарча будівля. Локалізація 23:49, ліквідація 01:40. За результатом пожежі знищено господарчу будівлю розміром 5 на 12 м квадратних. Внаслідок пожежі загин ув власник 1942 року народження. На місці події працювало дві автоцистерни, та 5 чоловік особового складу. Причина пожежі встановлюється. Щоб уникнути трагедії слід дотримуватися таких правил: – не використовуйте саморобні електронагрівачі; – не експлуатуйте печі що мають тріщини; – не використовуйте для обігріву приміщень газові плити; – не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу-він пересохне і спалахне; – не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади; – не ...

Обухівський район: рятувальники зустрілися з учнями «Професійного ліцею»

15 грудня рятувальники Обухівського району   зустрілися з учнями «Професійного ліцею» м. Українка. Вогнеборці ознайомили вихованців ліцею з історією пожежної охорони краю, етапами її розвитку та формування, навели статистичні дані про пожежі і надзвичайні події на території області. Фахівці ДСНС роз’яснили правила пожежної безпеки у побуті та на відпочинку, акцентувавши увагу на важливості їх дотримання у період опалювального сезону. Також фахівці Держслужби з НС роз’яснили учням не лише як уникнути лиха, але й як потрібно діяти у разі виникнення тієї чи іншої надзвичайної події. Діти із великим задоволенням слухали представників мужньої професії, цікавилися їхньою роботою. Вичерпно відповідаючи на запитання учнів, рятувальники зауважували, що надзвичайну подію легше попередити, ніж ліквідовувати її наслідки, а тому необхідно знати та чітко дотримуватись правил пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності. Аби поліпшити сприймання інформації рятувальники представили увазі уч...