Перейти до основного вмісту

Щоб не горіли трави

Практично всі трав'яні пожежі тісно пов’язані з так званим «людським фактором», тобто відбуваються з вини людини. Іноді випалювання трави проводиться навмисно як організаціями (наприклад: для очищення сільськогосподарських земель від небажаної рослинності або її залишків) так і окремими людьми. Ще частіше причиною трав'яних пожеж стають хуліганські дії або проста необережність (залишене без нагляду вогнище, кинутий недопалок, іскра з глушника мотоцикла або автомобіля і так далі).
Горіння трав’яного настилу часто призводить до ушкодження різних об'єктів – житлових будинків, господарських будівель, інженерних комунікацій, ліній електропередач і зв'язку, дерев'яних мостів тощо. Щорічно в Україні внаслідок даних пожеж гинуть і отримують травми люди, згорають десятки будівель і споруд, нерідко страждають пам'ятники історії і культури, старовинні дерев'яні будівлі. Також слід зауважити про значну шкоду екології.
Дія продуктів згорання від таких пожеж викликає цілий спектр різних захворювань у людей. При цьому, особливо страждають люди з хронічними захворюваннями, діти, громадяни літнього віку.
Варто нагадати, що згідно чинного законодавства, самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків тягне за собою накладення адміністративного стягнення.
Практично єдиним ефективним способом боротьби з даними пожежами є запобігання, яке вимагає злагоджених і усвідомлених дій з боку органів влади і місцевого самоврядування, організацій, а також максимальної відповідальності і обережності з боку громадян.

Шановні громадяни, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, будьте обережними, не наражайте на небезпеку себе та оточуючих!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Щоб не трапилось біди - обігрівай житло безпечно

Основні правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв

Будьте пильними та завжди пам’ятайте  Шановні мешканці Київщини! Головне управління ДСНС України у Київській області звертається до вас з проханням бути пильними та завжди пам’ятати основні правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв. Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки: - предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території; - наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки; - наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятора тощо); - наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань; - предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці. Найчастіше вибухові пристрої можна виявити у місцях масового перебування людей. Тому, якщо ви побачили підозрілий предмет на вулиці: -негайно зателефонуйте до Служби пор...

Конкурс

УВАГА! У Обухівському районі та місті Обухів розпочато перший етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку та живопису на протипожежну тематику Умови проведення Загальні положення З метою формування у дітей культури поводження з вогнем, залучення до дій, спрямованих на запобігання пожежам, іншим техногенним явищам та навчання діям в умовах надзвичайних ситуацій ДПТ України спільно з ДСНС України та редакцією журналу «Пожежна та техногенна безпека»  проводиться Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку та живопису на протипожежну і техногенну тематику. Учасники конкурсу До участі в конкурсі запрошуються школярі та молод ь віком від 6 до 18 років.  Передбачається розподіл учасників на 3 вікові категорії: -       від 6 до 10 років -       від 11до 14 років -       від 15 до 18 років Порядок і термін проведення Конкурс проводиться в три етапи: ...