Перейти до основного вмісту

Профілактика теплового удару


Дуже важливо в літній час пам'ятати про профілактику теплового і сонячного ударів і робити все для того, щоб уникнути можливих проблем зі здоров'ям. Головне - не допускати перегрівання і втрати води організмом. Обов'язково носіть влітку легкий головний убір світлого кольору, на пляжі користуйтеся парасолькою. Вживайте більше води і продуктів, які багаті вуглеводами і білками. Якщо Ви відпочиваєте на морі, уникайте тривалого перебування на пляжі, перші три дні краще взагалі перебувати в тіні, особливо у найспекотніші години дня (з 10 до 14). Приймайте сонячні ванни спочатку не більше 15-20 хвилин, потім цей час можна збільшити до двох годин з обов'язковими перервами. Пам'ятайте, що найбільш безпечно засмагати в ранкові та вечірні години.
Що відбувається при перегріванні? 
Наш організм при спеці включає механізми терморегуляції. При цьому для збільшення тепловіддачі підвищується потовиділення, розширюються судини шкіри і дихання стає частішим. Якщо при перегріванні не усунути причину поганого самопочуття, організм продовжує втрачати багато рідини за рахунок потовиділення, збільшується її циркуляція в периферійних тканинах, через що виникає недостатність кровопостачання головного мозку і серця. Сонячний і тепловий удари мають схожі прояви. Головними симптомами теплового і сонячного ударів є головний біль, запаморочення, сонливість, слабкість, блювання, висока температура до 40 градусів, можуть бути м'язові спазми і біль, розлади зору, кровотеча з носа, галюцинації, втрата свідомості.
Як надати допомогу при тепловому і сонячному ударі?
Перш за все потрібно перенести потерпілого в прохолодне затінене місце і дати пити багато води. Добре було б прийняти прохолодний душ або ванну. Якщо ж такої можливості немає, роздягніть потерпілого до пояса, оберніть мокрим простирадлом або покладіть мокрі рушники на голову, на ділянки пахових складок, там, де проходять великі судини. Щоб відбувалося випаровування вологи, створіть рух повітря за допомогою вентилятора або обмахування потерпілого чимось. Також ефективна при сонячному ударі цибуля. Натріть цибульним соком долоні і ступні і дайте потерпілому понюхати нарізану цибулю. Крім того, можна піднести до носа потерпілого ватку з нашатирним спиртом.
Перша допомога при сонячному ударі така ж, як при тепловому. 
Але при сонячному ударі, крім перегріву, також можуть бути опіки шкіри. Якщо шкіра уражена сильно і на ній є пухирці, прикрийте місце опіку сухою стерильною пов'язкою і зверніться до лікаря. Пам'ятайте, що сонячний і тепловий удар - це серйозні випробування для організму. Якщо постраждалому не стає краще, він без свідомості, у нього порушене дихання або погано прощупується пульс, негайно викликайте невідкладну медичну допомогу. Після перенесеного теплового або сонячного удару постарайтеся не виходити на сонце хоча б 2 дні. Дотримуйтеся постільного режиму, вживайте продукти, багаті клітковиною і калієм, водянисті фрукти та овочі: кавун, апельсини, ананаси, огірки. У ці дні не вживайте алкоголь, уникайте фізичних вправ і куріння, поки не вилікуєтеся повністю і не почуватиметесь краще.

Будьте обережні!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Щоб не трапилось біди - обігрівай житло безпечно

Основні правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв

Будьте пильними та завжди пам’ятайте  Шановні мешканці Київщини! Головне управління ДСНС України у Київській області звертається до вас з проханням бути пильними та завжди пам’ятати основні правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв. Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки: - предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території; - наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки; - наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятора тощо); - наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань; - предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці. Найчастіше вибухові пристрої можна виявити у місцях масового перебування людей. Тому, якщо ви побачили підозрілий предмет на вулиці: -негайно зателефонуйте до Служби пор...

Конкурс

УВАГА! У Обухівському районі та місті Обухів розпочато перший етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку та живопису на протипожежну тематику Умови проведення Загальні положення З метою формування у дітей культури поводження з вогнем, залучення до дій, спрямованих на запобігання пожежам, іншим техногенним явищам та навчання діям в умовах надзвичайних ситуацій ДПТ України спільно з ДСНС України та редакцією журналу «Пожежна та техногенна безпека»  проводиться Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку та живопису на протипожежну і техногенну тематику. Учасники конкурсу До участі в конкурсі запрошуються школярі та молод ь віком від 6 до 18 років.  Передбачається розподіл учасників на 3 вікові категорії: -       від 6 до 10 років -       від 11до 14 років -       від 15 до 18 років Порядок і термін проведення Конкурс проводиться в три етапи: ...