Перейти до основного вмісту

Від початку року на водоймах України загинуло 26 людей


Впродовж цього тижня по всій території України спостерігається подальше танення та руйнування льодового покриву на водоймах. За таких умов вихід на кригу та риболовля становлять надзвичайну загрозу для життя та здоров’я людей. Проте громадяни здебільшого ігнорують елементарні правила безпеки і продовжують виходити на лід, що і стає причиною трагічних наслідків. Так, з початку року рятувальниками зафіксовано вже 26 випадків загибелі людей на водоймах, з яких 2 дітей. Лише впродовж 3 лютого на водоймах загинуло дві людини.
Саме тому, з метою попередження виникнення надзвичайних подій на водоймах наразі у всіх регіонах країни тривають інформаційно-роз’яснювальні рейди. Під час таких заходів фахівці ДСНС України із залученням представників ЗМІ відвідують місця масового перебування людей на льоду та проводять з громадянами профілактичні бесіди, розповідають людям про небезпеку виходу на тонку кригу, вручають їм пам’ятки та листівки із попереджувальним змістом. Крім того, рятувальники відвідують навчальні заклади країни, де проводять профілактичні уроки із дітьми щодо безпеки на льоду.
Так, впродовж цього тижня такі рейди та профілактичні уроки були проведені у Кіровоградській, Запорізькій, Чернігівській, Полтавській, Черкаській, Дніпропетровській, Миколаївській, Хмельницькій областях.
Рятувальники розповідають та демонструють громадянам як правильно надати допомогу у випадку, якщо людина провалилася під лід. Адже вміння правильно допомогти потерпілому допоможе зберегти людське життя.
Крім цього, з метою вивчення громадської думки щодо правил поведінки на льоду запорізькі рятувальники провели анкетне опитування в акваторії Каховського водосховища, в якому взяли участь 500 респондентів.
Людям були запропоновані питання стосовно віку, з якого вони почали захоплюватися зимовою риболовлею, знань метеорологічних умов для виходу на лід, надзвичайних подій, які траплялися з ними під час зимової риболовлі, рівня знань щодо надання допомоги людям, які потрапили у надзвичайну ситуацію, обізнаності щодо знання телефонів екстрених служб. Таким чином вимальовувався соціальний портрет рибалки. (результати опитування представлені в інфографіці).
Інформаційно-роз’яснювальні рейди проводитимуться й надалі з метою запобігання загибелі населення на водоймах та під час зимової риболовлі, навчання людей діям в умовах виникнення надзвичайних ситуацій. Інформація про подібні рейди публікуватиметься на офіційному сайті ДСНС України та в соціальних мережах.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Щоб не трапилось біди - обігрівай житло безпечно

Основні правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв

Будьте пильними та завжди пам’ятайте  Шановні мешканці Київщини! Головне управління ДСНС України у Київській області звертається до вас з проханням бути пильними та завжди пам’ятати основні правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв. Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки: - предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території; - наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки; - наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятора тощо); - наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань; - предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці. Найчастіше вибухові пристрої можна виявити у місцях масового перебування людей. Тому, якщо ви побачили підозрілий предмет на вулиці: -негайно зателефонуйте до Служби пор...

Конкурс

УВАГА! У Обухівському районі та місті Обухів розпочато перший етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку та живопису на протипожежну тематику Умови проведення Загальні положення З метою формування у дітей культури поводження з вогнем, залучення до дій, спрямованих на запобігання пожежам, іншим техногенним явищам та навчання діям в умовах надзвичайних ситуацій ДПТ України спільно з ДСНС України та редакцією журналу «Пожежна та техногенна безпека»  проводиться Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку та живопису на протипожежну і техногенну тематику. Учасники конкурсу До участі в конкурсі запрошуються школярі та молод ь віком від 6 до 18 років.  Передбачається розподіл учасників на 3 вікові категорії: -       від 6 до 10 років -       від 11до 14 років -       від 15 до 18 років Порядок і термін проведення Конкурс проводиться в три етапи: ...