Перейти до основного вмісту

Інформація про пожежі і сезонні небезпеки в Обухівському районі


З початку року в Обухівському районі виникло понад 15 пожеж. На пожежі загинула 1 людина, у с. Деревяна. Варто зазначити, що основними причинами пожеж на сьогодні є несправність пічного опалення, та коротке замкнення електромережі. Варто зазначити, що дані причини є сезонними, адже саме зараз люди опалюються і часто порушують правила пожежної безпеки.
Нагадуємо:
Заборонено встановлювати обігрівачі близько до душу, ванни; класти кабель живлення на нагріті частини приладу; встановлювати електронагрівальні прилади безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей; встановлювати саморобні плавкі вставки «жуки» в апаратах захисту від коротких замикань; використовувати прилад для сушки одягу та інших матеріалів;
заборонено під’єднувати декілька приладів в одну розетку та накривати їх легкозаймистими матеріалами; масляні електронагрівачі можна зберігати лише у вертикальному положенні і, звичайно, не залишати без нагляду при виході з приміщення, увімкненими в електромережу.
Якщо ваш дім обігрівається за допомогою пічного опалення, то тут теж не можна забувати про правила безпечної експлуатації печей. Перед початком опалювального сезону печі, котельні та та інші опалювальні прилади мають бути старанно перевірені й відремонтовані. Усі несправності мають обов’язково бути усунені до початку використання.

Також сезонною небезпекою є лід. В Обухівському районі за поточний рік на льоду життя втратив один чоловік.
Пам’ятайте дії-порятунку
·         Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.
·         Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
·         Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
·         Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.
·         Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.
·         Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

Рятувальники закликають бути обережними. Памятайте в переважній більшості випадків небезпеку можна уникнути.

Обухівський РС ГУ ДСНС України у Київській області

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Щоб не трапилось біди - обігрівай житло безпечно

Основні правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв

Будьте пильними та завжди пам’ятайте  Шановні мешканці Київщини! Головне управління ДСНС України у Київській області звертається до вас з проханням бути пильними та завжди пам’ятати основні правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв. Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки: - предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території; - наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки; - наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятора тощо); - наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань; - предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці. Найчастіше вибухові пристрої можна виявити у місцях масового перебування людей. Тому, якщо ви побачили підозрілий предмет на вулиці: -негайно зателефонуйте до Служби пор...

Конкурс

УВАГА! У Обухівському районі та місті Обухів розпочато перший етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку та живопису на протипожежну тематику Умови проведення Загальні положення З метою формування у дітей культури поводження з вогнем, залучення до дій, спрямованих на запобігання пожежам, іншим техногенним явищам та навчання діям в умовах надзвичайних ситуацій ДПТ України спільно з ДСНС України та редакцією журналу «Пожежна та техногенна безпека»  проводиться Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку та живопису на протипожежну і техногенну тематику. Учасники конкурсу До участі в конкурсі запрошуються школярі та молод ь віком від 6 до 18 років.  Передбачається розподіл учасників на 3 вікові категорії: -       від 6 до 10 років -       від 11до 14 років -       від 15 до 18 років Порядок і термін проведення Конкурс проводиться в три етапи: ...