Перейти до основного вмісту

Підступний «Гість» - чадний газ

Напевно, немає іншої отрути, від якої загинуло б більше людей.
     Чадний газ (CO) — дуже небезпечний, оскільки він безбарвний і без запаху.
     Отруєння може настати непомітно. За високої температури чадний газ згорає у кисні синім полум’ям. З повітрям може утворювати вибухові суміші. Утворюється внаслідок неповного згорання пального в автомобільних двигунах чи опалюваних приладах, які працюють на вугіллі або на інших видах природного палива
     Найбільша небезпека отруїтися чадним газом існує у помешканнях, що опалюються автономно природним газом, дровами чи вугіллям. На присутність чадного газу може вказувати наявність кіптяви, задимленості, жовтого полум’я пальників в приміщеннях.
     Чадний газ, потрапляючи дихальними шляхами до крові, витісняє гемоглобін кисню. В результаті настає кисневе голодування тканин.
     Ознаки отруєння чадним газом: головний біль, запаморочення, шум у вухах, відчуття тиску на лоб, нудота, блювання, біль у грудях. При тяжкій формі отруєння – втрата свідомості, судоми, порушення дихання. При великих концентраціях чадного газу смерть може настати миттєво.
При отруєнні чадним газом необхідно:
винести людину на свіже повітря;
піднести до носа ватку з нашатирним спиртом;
забезпечити вільне надходження повітря до легень, розстебнувши одяг;
якщо постраждалий у свідомості - дати багато пити (чай, вода);
у разі відсутності дихання провести штучне дихання та непрямий масаж серця;
викликати швидку допомогу.
Щоб уникнути отруєння, потрібно дотримуватись правил безпечного користування автономним опаленням та газовими приладами:
перевіряти наявність тяги в димоході;
не перекривати пічний димохід на ніч;
не використовувати газові плити для обігріву приміщень;
частіше провітрювати приміщення, де є газові прилади.
    Не можна залишати двигуни авто в роботі в закритих приміщеннях

Пам’ятайте: обережність та дотримання правил пожежної безпеки запорука недопущення отруєння чадним газом.

 Чадний газ з'являється всюди, де проходить процес згорання.
 Пам’ятайте, щоб уникнути нещасних випадків отруєння чадним газом, ми всі маємо бути дуже пильними і на виробництві, і в побуті.

 Іноді банальна халатність та легковажність можуть мати надто високу ціну – втрачене людське життя.

 Бережіть своє здоров’я і здоров’я своїх дітей, бо чадний газ – підступний та смертельно небезпечний.

Обухівський РС ГУ ДСНС України у Київській області

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Щоб не трапилось біди - обігрівай житло безпечно

Власник загинув під час пожежі господарчої будівлі

30 листопада о 23:11 до оперативно-диспетчерської служби Обухівського району надійшло повідомлення про пожежу, за адресою: с. Красне 1, вул. Садова, 2. На місце виклику було направлено черговий караул 16-ї Державної пожежно-рятувальної частини (м. Обухів). По прибуттю рятувальниками встановлено, що горить одноповерхова господарча будівля. Локалізація 23:49, ліквідація 01:40. За результатом пожежі знищено господарчу будівлю розміром 5 на 12 м квадратних. Внаслідок пожежі загин ув власник 1942 року народження. На місці події працювало дві автоцистерни, та 5 чоловік особового складу. Причина пожежі встановлюється. Щоб уникнути трагедії слід дотримуватися таких правил: – не використовуйте саморобні електронагрівачі; – не експлуатуйте печі що мають тріщини; – не використовуйте для обігріву приміщень газові плити; – не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу-він пересохне і спалахне; – не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади; – не ...

Обухівський район: рятувальники зустрілися з учнями «Професійного ліцею»

15 грудня рятувальники Обухівського району   зустрілися з учнями «Професійного ліцею» м. Українка. Вогнеборці ознайомили вихованців ліцею з історією пожежної охорони краю, етапами її розвитку та формування, навели статистичні дані про пожежі і надзвичайні події на території області. Фахівці ДСНС роз’яснили правила пожежної безпеки у побуті та на відпочинку, акцентувавши увагу на важливості їх дотримання у період опалювального сезону. Також фахівці Держслужби з НС роз’яснили учням не лише як уникнути лиха, але й як потрібно діяти у разі виникнення тієї чи іншої надзвичайної події. Діти із великим задоволенням слухали представників мужньої професії, цікавилися їхньою роботою. Вичерпно відповідаючи на запитання учнів, рятувальники зауважували, що надзвичайну подію легше попередити, ніж ліквідовувати її наслідки, а тому необхідно знати та чітко дотримуватись правил пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності. Аби поліпшити сприймання інформації рятувальники представили увазі уч...