Перейти до основного вмісту

Як можна знизити ризик травм у ожеледицю.

З настанням зими «вуличний» травматизм зростає вдвічі. У цей час переважають забиття і переломи кісток.
Головною причиною травматизму взимку є банальний поспіх. Багато хто просто не помічає льоду, припорошеного снігом. Значна частина травм пов'язана з громадським транспортом: падають як при вході в автобус або тролейбус, так і при виході з нього.
Найбільш поширені травми – переломи кінцівок – виникають через те, що, падаючи, людина інстинктивно виставляє вперед руку й обрушується на неї усією вагою тіла. Незручно виставлена нога ламається в ділянці гомілки. У жінок цьому сприяє носіння взуття на високих підборах. Літні люди, з-за вікових особливостей скелета (підвищена крихкість, менша еластичність зв'язок і м'язового каркаса), нерідко отримують дуже серйозні ушкодження. Вони частіше ламають хребет, шийку стегна. У літньому віці навіть невеликий удар може викликати перелом. Навчіться падати «правильно»!
Якщо відчуваєте, що падаєте, постарайтеся сісти – так зменшиться висота падіння. Окрім того, у момент падіння треба групуватися – притягніть підборіддя до грудей, приберіть кисті рук до живота, притисніть лікті до боків. Постарайтеся висунути плечі вперед і тримайте ноги разом.
Основна умова для правильного виконання – не боятися забиття заздалегідь.
Якщо посковзнувшись, ви втратили рівновагу, ні в якому разі не приземляйтеся на випрямлені руки! Постарайтеся групуватися і зробити поворот убік, так, щоб удар припав у бічну поверхню тулуба. Так ви убезпечите хребет, таз і кінцівки від перевантажень.
Якщо ви падаєте на спину – притисніть підборіддя до грудей, а руки розкиньте ширше. Це захистить вас від черепно-мозкової травми.
Якщо падаєте зі слизьких сходів – важливо захистити голову: постарайтеся прикрити її руками. Не намагайтеся загальмувати падіння, розчепірювати руки і ноги – це збільшить кількість переломів. Як запобігти можливим травмам? Для попередження зимового травматизму необхідно дотримуватися наступних простих правил: 
– Носити взуття бажано на плоскій підошві або на низькому квадратному каблуці. Краще, якщо підошва буде з великою ребристістю, яка не ковзає.
– В ожеледицю ходити треба по-особливому – ніби трохи ковзаючи. Йти бажано повільніше. Ковзати по льоду спеціально не варто – це збільшує обмерзання підошви. Пам'ятайте, чим швидше крок, тим більше ризик впасти.
– Особам літнього віку рекомендується прикріплювати на підошву звичного взуття спеціальні накладки «проти ожеледі». Їх можна придбати у відповідних торгових точках.        
– Слід дотримуватися техніки безпеки при занятті екстремальними видами спорту: використовувати необхідні захисні аксесуари (налокітники, наколінники, шоломи т. ін.).        
– Важливо навчити дитину дотриманню техніки безпеки при катанні на лижах, ковзанах, санчатах. Забезпечте дітей усіма необхідними засобами захисту.
Дорослим необхідно уміти надати першу допомогу потерпілому.
Будьте уважними та обережними!

Обухівський РС ГУ ДСНС України у Київській області

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Щоб не трапилось біди - обігрівай житло безпечно

Власник загинув під час пожежі господарчої будівлі

30 листопада о 23:11 до оперативно-диспетчерської служби Обухівського району надійшло повідомлення про пожежу, за адресою: с. Красне 1, вул. Садова, 2. На місце виклику було направлено черговий караул 16-ї Державної пожежно-рятувальної частини (м. Обухів). По прибуттю рятувальниками встановлено, що горить одноповерхова господарча будівля. Локалізація 23:49, ліквідація 01:40. За результатом пожежі знищено господарчу будівлю розміром 5 на 12 м квадратних. Внаслідок пожежі загин ув власник 1942 року народження. На місці події працювало дві автоцистерни, та 5 чоловік особового складу. Причина пожежі встановлюється. Щоб уникнути трагедії слід дотримуватися таких правил: – не використовуйте саморобні електронагрівачі; – не експлуатуйте печі що мають тріщини; – не використовуйте для обігріву приміщень газові плити; – не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу-він пересохне і спалахне; – не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади; – не ...

Обухівський район: рятувальники зустрілися з учнями «Професійного ліцею»

15 грудня рятувальники Обухівського району   зустрілися з учнями «Професійного ліцею» м. Українка. Вогнеборці ознайомили вихованців ліцею з історією пожежної охорони краю, етапами її розвитку та формування, навели статистичні дані про пожежі і надзвичайні події на території області. Фахівці ДСНС роз’яснили правила пожежної безпеки у побуті та на відпочинку, акцентувавши увагу на важливості їх дотримання у період опалювального сезону. Також фахівці Держслужби з НС роз’яснили учням не лише як уникнути лиха, але й як потрібно діяти у разі виникнення тієї чи іншої надзвичайної події. Діти із великим задоволенням слухали представників мужньої професії, цікавилися їхньою роботою. Вичерпно відповідаючи на запитання учнів, рятувальники зауважували, що надзвичайну подію легше попередити, ніж ліквідовувати її наслідки, а тому необхідно знати та чітко дотримуватись правил пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності. Аби поліпшити сприймання інформації рятувальники представили увазі уч...