Перейти до основного вмісту

Безпека у навчальних закладах

Незабаром розпочнеться новий навчальний рік, і важливою складовою підготовчого процесу є перевірки забезпечення пожежної безпеки у закладах освіти та їх готовності до 2015-2016 навчального року.
Разом з тим, нагадуємо про правила пожежної безпеки у навчальних закладах.
Кожен учень навчального закладу зобов’язаний знати і точно виконувати правила пожежної безпеки, а при виникненні пожежі , заспокоївшись, виконувати вимоги інструкції та вказівки дорослих щодо виходу у безпечне місце.
У приміщеннях та на території закладу освіти забороняється палити і розкидати запалені сірники, застосовувати в приміщеннях відкритий вогонь (паяльні лампи, факели тощо). На території навчального закладу не дозволяється розкладання вогнищ, спалювання сміття, відходів, пакувальних матеріалів.
Не дозволяється розміщувати у будівлях шкіл вибухонебезпечні, пожежно-небезпечні приміщення та склади, у тому числі на основі оренди.
Евакуаційні шляхи і виходи із навчальних закладів повинні утримуватися вільними, нічим не захаращуватися і у разі виникнення пожежі забезпечувати безпеку під час евакуації людей, які перебувають у приміщеннях навчального закладу.
Двері на шляхах евакуації повинні відчинятися в напрямку виходу з навчального закладу.
Килими, килимові доріжки та інше покриття підлоги у приміщеннях навчальних закладів повинні надійно кріпитися до підлоги і бути помірно безпечними щодо токсичності продуктів горіння. Сходові марші й майданчики повинні мати справні огорожі з поручнями.
Евакуаційні виходи мають бути позначені світловими покажчиками з написом “Вихід” білого кольору на зеленому фоні.
Не допускається захаращення шляхів евакуації (коридорів, проходів, сходових маршів, холів) меблями, обладнанням, різними матеріалами, навіть якщо вони не зменшують нормативної ширини. Не дозволяється також розвішувати на стінах сходових клітин навчальних закладів стенди, панно.
У школах обов’язково повинні бути вогнегасники, а у всіх класах – знаки пожежної безпеки. У всіх навчальних закладах мають бути системи оповіщення про пожежу.
Електромережа повинна знаходитись у справному стані. Особи, які відповідають за пожежну безпеку в навчальному закладі, обов’язково повинні пройти навчання. Потрібно здійснити замір опору ізоляції електромережі та блискавкозахисту.
Правила поведінки під час виникнення пожежі у навчальному закладі:
Кожен учасник навчально-виховного процесу, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тління різних матеріалів), зобов’язаний негайно повідомити про це за телефоном: 101; задіяти систему оповіщення людей про пожежу, розпочати евакуацію під керівництвом дорослих з будівлі до безпечного місця згідно з планом евакуації.

Обухівський РВ ГУ ДСНС України у Київській області

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Щоб не трапилось біди - обігрівай житло безпечно

Алгоритм використання первинних засобів пожежогасіння

Правила поведінки на воді