Перейти до основного вмісту

Щоб не горіли трави

Практично всі трав'яні пожежі тісно пов’язані з так званим «людським фактором», тобто відбуваються з вини людини. Іноді випалювання трави проводиться навмисно як організаціями (наприклад: для очищення сільськогосподарських земель від небажаної рослинності або її залишків) так і окремими людьми. Ще частіше причиною трав'яних пожеж стають хуліганські дії або проста необережність (залишене без нагляду вогнище, кинутий недопалок, іскра з глушника мотоцикла або автомобіля і так далі).
Горіння трав’яного настилу часто призводить до ушкодження різних об'єктів – житлових будинків, господарських будівель, інженерних комунікацій, ліній електропередач і зв'язку, дерев'яних мостів тощо. Щорічно в Україні внаслідок даних пожеж гинуть і отримують травми люди, згорають десятки будівель і споруд, нерідко страждають пам'ятники історії і культури, старовинні дерев'яні будівлі. Також слід зауважити про значну шкоду екології.
Дія продуктів згорання від таких пожеж викликає цілий спектр різних захворювань у людей. При цьому, особливо страждають люди з хронічними захворюваннями, діти, громадяни літнього віку.
Варто нагадати, що згідно чинного законодавства, самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків тягне за собою накладення адміністративного стягнення.
Практично єдиним ефективним способом боротьби з даними пожежами є запобігання, яке вимагає злагоджених і усвідомлених дій з боку органів влади і місцевого самоврядування, організацій, а також максимальної відповідальності і обережності з боку громадян.

Шановні громадяни, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, будьте обережними, не наражайте на небезпеку себе та оточуючих!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Щоб не трапилось біди - обігрівай житло безпечно

Алгоритм використання первинних засобів пожежогасіння

Правила поведінки на воді